منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
روز شمار عید غدیر
درباره وبلاگ

سلام!

فقط يك جمله مي گم:

همه ما در مقابل غدير و صاحبش مسئوليم.
امکانات دیگر


روزشمار غدیر
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابر برچسب ها

ویژه نامه فاطمیه با نام نیلی ترین رخسار آماده شد. برای دیدن اینجا را کلیک کنید.

پیامک فاطمیه

اشعار فاطمیه

تصاویر فاطمیه

فیلم فاطمیه

پاسخ به شبهات فاطمیه

یا مهدی
با سلام

باویژه نامه محرم۱۴۳۱ در خدمتتان هستیم.

"دور حرم دویده ام صفا و مروه دیده ام    هیچ کجا برای من کربلا نمی شود"

محرمشعر محرم
متن کامل شعر محتشم کاشانی :باز این چه شورش است که در خلق عالم است
شعر فوق العاده زیبا از حمید رضا برقعی : :::: شاعر شکست خورده طوفان واژه هاست ::::
سر فاطمه من حرّ گنهکار تو هستم .::بحر طویل حضرت حر علیه السلام-غلامرضا سازگار::.

ادامه ...


محرمپیامک جهت تسلیت ماه محرم
خیز و جامه نیلی کن، روزگار ماتم شد             دور عاشقان آمد نوبت محرم شد

در محرم سینه‎ها غرق ملالی دیگر است        جاری از چل چشمه دلها زلالی دیگر است

با حلولش برنخیــزد جز فغان از عاشقان         طاق ابروی محرم را هلالی دیگر است ادامه...


محرمتصاویر ویژه ماه محرم
محرممحرممحرم
ادامه...

 

محرمپاسخ به شبهات عاشورایی
اولین قدم در از بین بردن نهضت حسینی ، از بین بردن نمادها ، شعارها و حمله فکری به خیل عظیم عزاداران حسینی است. این دشمنان (و متاسفانه گاهی دوستان جاهل) به اسم خرافه زدایی و مبارزه با تحریف و بدعت - که عنوان های بسیار فریبنده ای است - در صدد محو مصادیق کهن عزاداری برآمده اند، در حالی که این شیوه ها مورد تایید همه علما و فقهای شیعه و حتی اهل تسنن بوده اند.ادامه...

سلام رفقا!

خیلی خیلی شرمنده ....

خیلی سرم شلوغه... آخه درس و دانشگاه شروع شده!... بگذریم!

چند ماه ژیش بود که به سرم زد یه مسابقه ای تو وبلاگم بزارم، خیلی فکر کردم، آخرش به این دو تا مسابقه رسیدم:

۱- مسابقه حفظ خطابه غدیر
۲- مسابقه اینترنتی غدیر

اما مسابقه اول: همونطور که از اسمش پیداست، باید خطابه غدیر رو حفظ کنیم! نحوه شرکت در مسابقه رو هم بعدا اعلام می کنم، شما از الآن برید و خطبه غدیر رو حفظ کنید

و اما مسابقه دوم: دو سه هفته مونده به عید غدیر، یه مسابقه اینترنتی راه می اندازم، در این مسابقه ، هر شرکت کننده باید به یه سری سوالات چهار گزینه ای جواب بده، در آخر بر اساس امتیازاتی که کسب می کنه، رتبه اش را با لا می بره، در آخر هم به سه نفر اول جایزه می دیم!

جوایز مسابقه: راستش را بخواهید در حد و توان ما نیست که جایزه خوبی بدهیم، اما اگر کسی از رفقا هست که می تونه کمک بکنه یا این که از کس دیگری کمک بگیره و جوایز خوبی پیدا کنه، دستش را می بوسیم!
البته خدا را چه دیدی!!! شاید که من خودم تونستم جوایز خوبی پیدا کنم!!

خلاصه اگر دوستان و رفقا مایل هستند از الآن خطبه را حفظ کنند، قول می دهم که جایزه های درست و حسابی بزارم!

با سلام ...

چند روزه با کمک برادرم یه وب زدیم ... (البته به ما نمیاد از این کارا کنیم... گفتیم بی کار نباشیم...) هر چی فکر کردیم به ذهنمون نرسید که چه اسمی براش انتخاب کنیم... من آمدم قرآن رو باز کردم و همین طوری چند آیه را نگاه کردم تا ببینم می تونم یه اسم قشنگ قرآنی پیدا کنم... که یه دفعه به ذهنم آیه تطهیر آمد...:

و این طوری بود که نام زیبای تطهیرا را برایش انتخاب کردیم...

این ویژه نامه را هم برای عید فطر تو وب گذاشتم... دوست داشتید بیاید ببینید...


ویژه نامه  عید فطر  
   
 
  عید فطرره توشه‏هائى از عید فطر
فرا رسیدن روز مبارک عید فطر، نوید بخش تحوّلاتى سرنوشت ساز در زندگى اهل ایمان است. چرا که عید فطر یکى از ایام الله، زمینه ساز وحدت کلمه براى مسلمانان و تقویت اتحاد و اراده آنان، تجدید حیات دوباره براى اسلام و بازگشت دوباره به فطرت انسانى و بالاخره روز فتح و پیروزى در جهاد اکبر براى رهروان خداجوى مى‏باشد.

ادامه...
بازگشت ازاین نظر که آیا رابطه ما با فطرت پاک انسانى به طورصحیح برقراراست‏ یا نه؟ آیا آن اعماق روح و فطرت پاکى که خداوند به ما داده و براثرحجاب‏هاى ‏جهل، انحراف و گناه، زنگار بر رویش نشسته، درکلاس ماه رمضان زنگارها زدوده‏ شده‏اند یا نه؟ که اگر چنین است ‏باید ابتداى نجات وآغاز پیروزى برطاغوت نفس را در نماز عید فطراعلام بدارند و جشن بگیرند.

ادامه...
عید فطر یکى از دوعید بزرگ در سنت اسلامى است که درباره آن، احادیث و روایات بی شمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه دارى به پا داشته و از خوردن وآشامیدن و بسیارى از کارهاى مباح دیگرامتناع ورزیده اند، اکنون پس ازگذشت ماه رمضان درنخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند مى‏طلبند، اجر و پاداشى که خود خداوند به آنان وعده داده است.

ادامه...

خدایا و تو ماه رمضان را از جمله آن وظائف ممتاز و فرائض مخصوص قرار داده‏اى: همان ماه رمضان که آن را از همه ماهها اختصاص بخشیده‏اى، و از همه زمانها و روزگارها برگزیده‏اى، و بر همه اوقات سال برترى داده‏اى، به سبب قرآن و نورى که در آن فرو فرستاده‏اى و به سبب آنکه ایمان را در آن ماه مضاعف ساخته‏اى، و روزه را در آن ماه واجب کرده‏اى، و بپا خاستن براى عبادت را در آن ترغیب فرموده‏اى،

ادامه...

اى کسى که رحم مى‏کنى بر آنکه بندگان به او رحم نمى‏کنند. و اى کسى که مى‏پذیرى کسى را که کشورها او را نمى‏پذیرند. و اى کسى که اصرار کنندگان درگاه خود را ناامید نمى‏سازى. و اى کسى که دست رد بر سینه واثقان به محبت و پر توقعان در مسئلت نمى‏گذارى.

ادامه...

رودکی سمرقندی :

روزه به پایان رسید و آمد نو عید
هر روز بر آسمانت باد امروا


ادامه...

به دلیل استقبال بی نظیر شما روزه داران عزیز, عید فطر به تعویق افتاده و ماه رمضان تا یک ماه دیگر تمدید گردید!

کجایی؟؟ همه دارن رو پشت بوم دنبالت میگردن
آخه ماه من میخوان ببینن فراد عیده یا نه

ادامه...


عید واقعی آن وقتی است که انسان رضای خدا را به دست بیاورد، پس درون خودمان را اصلاح کنیم.

 

عید واقعی آن روزی است که در آن معصیت خدا نکنیم.

 

 
  یک غدیری  
   
سلام به همه دوستداران اهل بیت ...

داریم به شبهای قدر نزدیک میشیم... پس قدر خودمان را بدانیم که دوباره قادر هستیم (انشاالله) شب های قدر را درک کنیم... (باز هم انشاالله ، چون اگر او نخواهد توفیق پیدا نمی کنیم..)

امروز با یه ویژه نامه مخصوص شبهای قدر پیشتون آمدم.... (نمیشه گفت ویژه نامه ، اما چه کنیم به همین دل خوشیم...)

جدیدشب قدر و اجابت دعا

جدیداعمال شبهای قدر

جدیدرابطه شب قدر با امام عصر ارواحنا فداه

جدیدلینکهای مفید در زمینه شبهای قدر

جدیدتصاویر ویژه شب های قدر

جدیدمداحی مخصوص شبهای قدر


اما این شبها فرق آسمان هم شکافته می شود...

جدیدآیات نازله در وصف على علیه السلام (1)

جدیدآیات نازله در وصف على علیه السلام (2)

جدیدچگونگی ضربت خوردن حضرت علی (علیه‎السلام) جدید(جدید)

جدیدوصيت‎نامه حضرت علي(عليه‎السلام) در آخرين لحظات عمرجدید (جدید)

جدیداي دنيا کاش علي ديگري مي‎آوردي!جدید (جدید)

جدیدچراغي که هرگز خاموش نگردد جدید(جدید)

جدیدتصاویر ویژه شهادت حضرت علی علیه السّلامجدید (جدید)

سلام به همه دوستان غدیری...

میلاد امام کریممون مبارک...

امروز براتون چند تا مطلب زیبا از دور و اطراف سایتهای دیگه آوردم تا به عنوان عیدی پیش کش شما باشد...

یا علی

زندگاني کريم اهل بيت علیه السلام

سيره و سيماي امام حسن مجتبي عليه السلام

مراسم نامگذارى امام حسن مجتبي عليه السلام

تنهاترين سردار

اشعاری از امام حسن مجتبی علیه السلام

خداوند متعال محمد (صلی الله علیه و آله) را مبعوث کرد، تا سلسله پیامبران را تکمیل کند، آن روز مردمان خدا را نمی‌شناختند، او آنان را هدایت کرد و از گمراهی رهانید و جاهلیت و نادانی را برانداخت.

آن فرستاده بزرگ الهی در سخنانی مشهور فرمودند: مرا برانگیختند تا همه ارزش‌های الهی و منش‌های والای انسانی را به جهانیان بیاموزم،‌ و اینگونه بود که او اسوه همه خوبان عالم گردید و مایه مهربانی و آرامش بشر .

وقتی دل غمزده، غبار غربت ‌گیرد، یاد اوست و تنها یاد اوست که تسلی خاطر است، و هم اینک ماه رمضان، است.

چون در بهارستان کتاب‌ها و نشانه‌ها گام نهی و به کوی و برزن‌های زیبای حدیث اهل بیت در آیی به نیکی به اقیانوسی رسی که کران تا کران آن را گوهرهای رنگی نهاده‌اند و هر گوهری نشانه‌ای و هر نشانه‌ای راهی به سوی دوست، و هم اینک راهی دیگر ... .

سلطان سریر ارتضا، حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه‌آلاف‌التحیه‌والثناء) از مولی المتقین و امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب که درود خدا بر آنان باد چنین نقل فرموده است: که پیامبر روزی از روزها و چندی پیش از ماه مبارک رمضان، سخنانی برای ما بیان فرمود و در آن خطبه، براستی در سفت و گفت: ای مردم ماه خدا با گشاده‌دستی، مهربانی، بخشش و آمرزش به سوی شما می‌آید، ماهی که نزد خدای بزرگ برترین ماه‌هاست و روزهایش بهترین روزها و شب‌هایش بهترین شب‌هاست و لحظاتش بهترین لحظه‌هاست.

گویا همین دیروز بود که پیامبر در مسجد یثرب و بر روی منبری که از بوریا و چوبه‌های خرما شکل یافته بود، خطبه‌ای رسا بیان فرمود و در آن سخنرانی، غفلت از آن ماه خدایی را به آنان بیم داد و آیه دیگری از کتاب فضیلت و اخلاق محمدی را ورق زد و آنان را به سوی میهمانی خدا فراخواند.

ممنون از ۱۳۵۱۰ صلواتی که برای آقا امام زمان علیه السّلام فرستادید... انشاالله به حق این صلواتها ظهور آقا هر چه زودتر برسه...
سلام دوستان غدیری...

امسال نیمه شعبان در روز جمعه قرار گرفته است... و روز جمعه از جمله روزهایی است که ظهور امام زمان علیه‌السلام در آن نوید داده شده است...

گفتم چه قدر خوب میشه برای ظهور امام زمان علیه‌السّلام صلوات نذر کنیم... صلوات یکی از دعاهایی است که در بارگاه خدا قبول می‌شود...

با استفاده از جعبه نظرسنجی سمت چپ تعداد صلواتی که میخواهید بفرستید را علامت بزنید.... در ضمن اگر میخواهید تعداد متفاوت دیگری بفرستید در قسمت نظرات اعلام کنید... وعجل فرجهم را فراموش نکنید...

راستی تا غروب نیمه شعبان برای فرستادن صلواتها وقت دارید.

دیوار ایراندر دوران جنگ جهاني اول و اشغال ايران توسّط قواي انگليس و روس كه حملات و هجوم ها به ملّت شيعه اوج گرفته بود ، مرحوم آيت‌الله ناييني رحمه‌الله‌عليه خيلي پريشان بود و نگران از اين‌كه اين وضع به كجا خواهد انجاميد؟! نكند كه اين كشور محبّ و دوستدار اهل بيت عليهم‌السّلام از بين برود و سقوط كند! در همان زمان‌ها شبي به آستان مقدّس امام زمان ارواحنافداه متوسّل شد و در حال توسّل و گريه و ناراحتي به خواب رفت. در عالم خواب ديد ديواري است به شكل نقشه ايران و اين ديوار شكست برداشته و خم شده و در حال افتادن است. در زير اين ديوار يك عدّه زن و بچه نشسته‌اند و ديوار در حال فروريخن روي سر آن‌هاست. مرحوم ناييني رحمه‌الله عليه وقتي اين صحنه را مي‌بيند به قدري نگران مي‌شود كه فرياد مي‌زند و مي‌گويد: خدايا! اين وضع به كجا خواهد انجاميد؟ در اين حال مي‌بيند كه حضرت ولي عصر ارواحنافداه  تشريف آوردند و انگشت مباركشان را به طرف ديواري كه خم شده و در حال افتادن بود گرفتند و فرمودند:

«اينجا، شيعه‌خانه ماست؛ خم مي‌شود؛ خطر هست؛ ولي ما نمي‌گذاريم سقوط كند. ما نگهش مي‌داريم.»
آيا با آگاهي از اين همه لطف و احسان و عنايتي كه امام زمان ارواحنافداه به جامعه شيعه دارند احساس شرمندگي به آدم دست نمي‌دهد؟

آيا نبايد به فكر جبران بي‌وفايي‌ها، نامهرباني‌هايمان نسبت به امام مهربان خويش بيفتيم؟

بياييد با الهام از آيات و روايات و به مصداق آيه شريفه «براي خدا تك‌تك و دوتا دوتا قيام كنيد» همدل و يكپارچه دور هم جمع شويم و با حضور در اماكن مقدسه اعمّ از مساجد، حسينيّه ها، حرم‌هاي معصوين عليهم‌السّلام و هيئت‌هاي مذهبي خالصانه و صميمانه به همراه توجه و انابه و ناله و ندبه براي فرج منتقم آل محمد عليهم‌السّلام دعا كنيم.(برای مشاهده عکس با کیفیّت بالا روی این کلیک کنید)
سلام دوستان...

امروز روز مبعث پیامبر صلی الله  علیه و آله هست... لطف خدا را ببین... برای این که من و تو او را بهتر بشناسیم بهترین خلقش را برای ما فرستاد...

چند روز پیش اعمال ۲۷ رجب را در مفاتیح الجنان نگاه می کردم... دیدم نوشته شده بود : زیارت امیرالمومنین علی علیه السلام از اعمال توصیه شده در امروز هست... یا امیرالمومنین مارا هم به پابوسی آستانت برسان...

شهادت جانسوز امام موسی کاظم را در کنج غربت زندان را به همگان تسلیت می گویم...

یا صاحب الزمان خداوند به شما در مصیبت شهادت جدتان صبر عنایت فرماید.

چند روز پیش وفات حضرت زینب سلام الله علیها بود... یادم رفت تسلیت بگم...

مقاله:  حضرت زینب سلام الله علیها در مقام تسلیم و رضا

سلام دوستان...

خدا را شكر همين ديروز بود كه امتحاناتم تمام شد... خدا رو شكر كه باز فرصتب كردم تا بتونم بيام داخل وبلاگ و يه دستي به سر و روش بكشم...

هلال ماه رجب، زندگي و تولـدي دوباره را بـه عاشقان نويد مي دهد. ماه رجـب فصل جديدي در كتاب زندگي مي گشايد كه از عطر دل انگيز نيايش سرشار است. پيامبر رحمت (صلي الله عليه و آله) با ديدن هلال ماه مبارك رجب، دست به دعا بر مي داشت و پس از حمد و ثناي الهي، سي بار تكبير و لااله الا اللّه مي گفت و مي فرمود: ماه رجب، ماه استغفار براي امت من است. در اين ماه بسيار طلب آمرزش كنيد كه خداوند آمرزنده مهربان است.

در ماه رجب فرشته اي تا صبح اينگونه ندا مي دهد: خوشا به حال رجبيّون، خوشا به حال آنان كه والايي ماه رجب را دريافته اند، خوشا به حال آنان كه از بركت ماه رجب نصيبي اندوخته اند.

اعتكاف چيست

اعمال ماه رجب

سلام دوستان...

ببخشيد كه چندين روز هست كه وبلاگ را آپديت نمي كنم .... آخه امتحانات پايان ترم دانشگاه شروع شده... برام خيلي دعا كنيد ...

تو اين چند روز كه انتخابات هم دردسري شده و نمي تونيم درس بخونيم ... مناظره ها هم كه چقدر جنجالي...

امروز مي خوام يه عكس زيبا بذارم و تمام ... چند روز ديگه ولادت حضرت زهرا سلام الله عليها هست...

يا زهرا


«عليرضا» تنها کودک شهيد حادثه انفجار تروريستي زاهدان نبود، او تنها يکي از ده‌ها نمازگزار بزرگ و کوچکي است که به ايين سالگرد شهادت حضرت فاطمه (س) آمده بود تا اين بار نمازش را در محراب خانه خدا ادا کند اما...

اما،... اما، هنوز الله اکبر امام گفته نشده بود که همه چيز روي سرمان خراب شد، خداوندا چه شد؟

فواره‌هاي خون سقف مسجد را رنگين کرد، انبوه جمعيت در هم فرو مي‌رفت، خيلي‌ها زير دست و پا افتاده بودند، پاره گوشت‌هاي نمازگزاران در و ديوار مسجد را به رنگ قرمز کرد؟

من، عليرضاي 10 ساله را ديدم، از همان ابتدا آرام در کنار پدرش نشسته بود، «عليرضا عسکري».
جراحت من عمق زيادي نداشت، در صف‌هاي ابتدايي نماز ايستاده بودم و آنان که عقب تر بودند انگار، براي هميشه نمازشان را از محراب خانه خدا ناتمام رها کردند و پرکشيدند و رفتند...

يادآوري صحنه‌هاي دلخراش انفجار ديشب او را مي‌آزارد، اما مگر مي‌شود از اين پس لحظه‌اي در زندگي «مهدي» باشد که به مظلوميت آن شب مسلمانان و شيعه در مسجد اميرالمومنين زاهدان فکر نکند؟

کمي خود را جابجا مي‌کند تا پرستار آمپولش را تزريق کند، اشک مي‌ريزد اما آرام آرام ادامه مي‌دهد: ديشب ناله‌ها همه فرياد بود، هياهوي محشر بود، الان نگاه نکن اين مجروحان روي تخت بيمارستان ديگر توان ناله کردن ندارند و تنها اشک مي‌ريزند و بهت زده هستند.

اتاق‌ها مملو از مجروح است، واي بر من، مادري در سوگ فرزندش شيون مي‌کند، انگار فرزندش تا بيمارستان زنده بوده، اين مادر الان چه حسي دارد، اما... خدايا به کدامين گناه نمازگزاران اينگونه رفتند؟

اين سوالي است که مشخص مي‌کند تروريست‌هاي کوردل و مزدور در انجام اعمال ددمنشانه خود کودک و بزرگسال، پير و جوان و زن و مرد نمي‌شناسند، مناسبت را هم نمي‌شناسند.
عليرضا عسکري 10 ساله، کوچک ترين نمازگزار مسجد اميرالمومنين بود که درجنايت از بي خدا خبران و دشمنان دين و رسول خدا و خاندانش، شربت شهادت را ديشب همراه با پدر و در کنار آغوش پدر نوشيد.

عليرضا وقتي در سال 78 پا به عرصه اين زندگي گذاشت اميد داشت ادامه دهنده راه پدرش باشد.

آري عليرضا ديشب همراه پدر و برادرش در صف نماز مسجد علي ابن ابي طالب زاهدان مشغول فراگيري اصول دين بود.
شايد محمد عسکري برادر عليرضا با مجروحيت بسيار باقي ماند تا روايت کننده مظلوميت شهداي مسجد امام علي زاهدان و بال گشودن پدر و برادرش باشد.

عليرضا، محمود، مهدي و ... خيلي‌هاي ديگر رفتند، 25 نمازگزار ديشب از محراب مسجد حضرت علي (ع) به آسمان پرگشودند و به وصال رسيدند و اکنون دشمنان کوردل نظام مانده‌اند و اتحاد و همبستگي بيشتر مسلمانان.

آخر عليرضاي 10 ساله به کدامين گناه رفت؟ اين سوال هم سن و سال‌هاي عليرضاست که درميان هياهوي تبليغاتي دشمنان کوردل مبني بر اينکه در اين انفجار پاسداران را منفجر کردند، خون مي‌گريند، آخر عليرضاي 10 ساله کجا و ...؟

امروز در نماز جمعه زاهدان اعلام شد که از امشب نماز جماعت در مسجد حضرت اميرالمومنين داير است تا دشمنان دين خدا بدانند سنت رسول خدا و اهل بيت و نماز را با اين ددمنشي‌ها نمي‌توانند تعطيل کنند.

سخنان روحانيون و مردم اهل سنت شيعه سيستان و بلوچستان در واکنش به جنايت هولناک تروريست‌ها را بخوانيد، اين حادثه نه تنها شيعه و سني را از هم جدا نکرد بلکه آنها را بيش از پيش به هم نزديک تر ساخت.

به گزارش ايرنا، در انفجار پنجشنبه شب مسجد حضرت علي (ع) زاهدان تا اين زمان 25 نمازگزار شهيد و بيش از يکصد نفر مجروح شدند که 80 نفر آنان بستري هستند.

منبع: تابناک

انا لله و انا اليه راجعون

يا فاطمه الزهرا،

شامگاه شهادتت، ميهمان داري، 

پذيرايشان باش...

شامگاه شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها (پنجشنبه 7 / 3 / 88) ،به دليل  انفجار انتحاري  در مسجد علي بن ابيطالب، واقع در خيابان اميرالمومنين زاهدان، ۱۹ تن از شيعيان اميرالمومنين عليه السلام شهيد شدند.

شهداي زاهدان

مشاهده ي عكس با كيفيّت خوب:http://i41.tinypic.com/1zyx7qg.jpg

انفجار در زاهدان           انفجار بمب در زاهدان              hkt[hv nv ls[n ugd fk hfdxhgf ugdi hgsghl

شهدای انفجار زاهدان به 25 نفر رسید/ اسامی 24 شهید اعلام شد

زاهدان - خبرگزاری مهر: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تعداد شهدای انفجار تروریستی در مسجد علی بن ابیطالب (ع) زاهدان به 25 نفر افزایش یافته است اسامی 24 شهید را اعلام کرد.

محمود غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در زاهدان با بیان اینکه یک نفر از شهدا تاکنون شناسایی نشده است اسامی 24 شهید این حادثه تروریستی را به شرح ذیل اعلام کرد:

 1. ابراهیم عسگری؛ 2.علیرضا عسگری؛ 3. قربان علی میر؛ 4. کوروش فیروزی؛ 5. میرعباس میر؛ 6. علی یوسفی؛ 7. جواد لکزایی؛ 8. علی اکبر کده؛ 9. مهدی صادقی؛  10. قربانعلی حمید؛ 11 . خسرو بازیار؛ 12. علی آبیز؛ 13. محمو آبیز؛ 14. باقر اصغری؛ 15. نصیر مرعشی؛ 16.محمد سعیدی؛17. مهدی قدیری؛ 18. حمیدرضا کاظمی؛ 19. اصغر فیروزی؛20. کربلایی هادی جان آبادی؛ 21. جعفری تبعه افغان؛ 22. غلامحسین آرامش؛ 23.علی یوسفی و 24.محمد تهوری.

 

سلام دوستان....

شهادت حضرت فاطمه سلام الله عليها را تسليت عرض مي كنم...

حضرت زهرا سلام الله عليهايا صاحب الزمان غم شما در اين مصيبت طاقت فرسا بسيار زياد است و مرحم دلتان ظهورتان مي باشد ، اما آقا مرا ببخشيد ....

 بعضي اوقات آن قدر مشغول اين زندگي مي شوم كه نام و يادتان را فراموش مي كنم...

فراموش مي كنم كه شما امام من هستيد و من تحت سرپرستي شما هستم...
فراموش مي كنم كه بعد از هر نمازم براي شما بايد دعا كنم....
فراموش مي كنم كه براي سلامتي شما صدقه بدهم....
فراموش مي كنم كه اول دعاهايم براي ظهور شما دعا كنم...

مولا جان امروز تازه يادم آمد كه شما چقدر رنج مي كشيد ...

مقام مادرتان را شما درك مي كنيد نه ما....

 

مادر جان در همه جاي شهرمان اين دوبيتي را مي بينم كه:

مسلمانن چرا شب دفن شد صديقه كبري                چرا گم شد نشان قبر آن انسيه حورا
هنوز از رحلت ختم رُسُل نگذشته ايامي                  نگين خاتم پيغمبران بشكست واويلا

يا صاحب الزمان مي دانم كه كنار قبر غريب مادرتان هستيد و آن جا عزاداري مي كنيد....

 آقا جان مَرا دعا كن

سلام...

همون طور كه قول داده بودم... امروز متن كامل خطبه فدكيه را همراه با قرائت آن مي گذارم.

حضرت زهرا سلام الله عليهازماني که ابوبکر تصميم گرفت که فدک را از فاطمه بازستاند و اين مطلب و خبر به فاطمه ي زهرا سلام الله عليها رسيد سر بند خود را بر بست و چادر خويش را برخود فرو پيچيد و با جماعتي از زنان قوم و خدمتکاران خود به سوي مسجد روانه شد.

در حالي که به شدت خويشتن را پوشانده بود و راه رفتنش به عينه و بدون هيچ نقصي به راه رفتن رسول خدا صلي الله عليه وسلم شبيه بود تا بر ابوبکر وارد شد در حالي که وي در ميان عده اي از مهاجرين و انصار و غير آنان نشسته بود. در اين هنگام پرده اي بين او و ديگر مردمان آويختند و ايشان نشستند آنگاه ناله اي جانسوز از دل برآورد که همه ي مردم به گريه افتادند و مجلس و مسجد به سختي به جنبش در آمد آنگاه لختي سکوت فرمود تا فرياد و همهمه خاموش گرديد و صداي گريه مردمان که همراه با ضجه بود ساکت شد و جوش و خروش آنان آرام يافت.

سپس کلام را با حمد و ثناي خدا آغاز فرمود و درود بر رسول خدا فرستاد که مجددا در اين هنگام صداي گريه ي مردم بلند شد وقتي که دوباره ساکت شدند کلام خويش را دنبال و سخن خود را ادامه داد:

 فاطمه ي زهرا سلام الله عليها چنين فرمود:
بقيه خطبه را در ادامه مطلب بخوانيد.

 قرائت كامل خطبه فدكيه را هم از لينك هاي زير دانلود كنيد:
بهتر است براي دانلود روي لينك كليك سمت راست كرده و گزينه save Target As.. را انتخاب كنيد.

::: طلیعه سخن :::

« قسمت اول »

ترجمه قسمت اول

« قسمت دوم »

ترجمه قسمت دوم

« قسمت سوم »

ترجمه قسمت سوم

« قسمت چهارم »

ترجمه قسمت چهارم

گفتگوی پایانی میان حضرت زهرا (سلام الله علیها) و ابوبکر  .... فارسی

منبع فايل هاي صوتي: http://www.eteghadat.com/forum/forum-f113/topic-t2307.html

واقعا خطبه زيبايي است حتما بخوانيد بي بهره نخواهيد بود.

آيت الله بهجت


انا لله و انا الیه راجعون

 

روح ملکوتی اُسوه عارفان ، عالم ربانی ، فقیه صمدانی و مرجع تقلید شیعیان جهان حضرت آية الله العظمی محمد تقی بهجت « رحمة الله علیه » به ملکوت اعلی پیوست ، این مصیبت عظمی را به ولی الله الاعظم  « عجل الله تعالی فرجه الشریف »  و عموم شیعیان جهان تسلیت عرض می کنیم .

 

 

 

 

 

آيت الله محمد تقي بهجت فومني، از مراجع تقليد شيعيان روز يكشنبه 27 ارديبشهت در پي سكته مغزي در بيمارستان ولي عصر قم درگذشت.

وي در سال 1294 خورشيدي در فومن گيلان به دنيا آمد. تحصيلات ابتدايي اش را در همان شهر گذارند و براي ادامه تحصيل در دروس مذهبي به عراق رفت.
او پس از چند سال تحصيل در نجف به ايران بازگشت و تحصيلاتش را در حوزه علميه قم نزد آيت الله بروجردي ادامه داد.

در وب سايت رسمي آيت الله بهجت آمده است كه با آنكه وي بيش از سي سال درس خارج فقه و اصول تدريس مي كرد، اما هميشه از پذيرش مرجعيت سرباز مي زده است.

در همين وب سايت در خصوص مرجعيت وي آمده است كه "وقتي جامعه مدرسين با انتشار اطلاعيه اي هفت نفر از آن جمله حضرت آيه الله العظمي بهجت را به عنوان مرجع تقليد معرفي كرد و عده اي از علماي ديگر از جمله آيت الله مشكيني و آيت الله جوادي آملي و ... مرجعيت ايشان را اعلام كردند، به دنبال در خواستهاي مصرانه و مكرر راضي شدند تا رساله عمليه ايشان در تيراژ وسيع به چاپ برسد، با اين حال از نوشتن نام خويش بر روي جلد كتاب دريغ ورزيدند"

   مراسم تشییع پیکر مقدس آن عبد صالح ، روز سه شنبه مورخ 29 / 2 / 88 ساعت 10 صبح از میدان جهاد واقع در خیابان باجک ( 19 دی ) به سوی حرم مطهر فاطمه معصومه  « سلام الله علیها » انجام خواهد گرفت .

 

 پايگاه اطلاع رساني آيت الله بهجت

سلام!!

حدودا یک هفته پیش بود ... آیت الله حسینی قزوینی به دانشگاه ما آمدند و در مسجد امام رضا که نزدیک خوابگاهمان هست سخنرانی کردند... بسیار سخنرانیشان زیبا بود٬ تو همون جلسه صدا را ضبط کردم و گفتم چه خوبه تو وبلاگ بزارم.

مراسم دو شب بود فعلا شب اول را میزارم و انشاءالله در پست های بعد شب دوم...

لینک دانلود سخنرانی شب اول: http://www.4shared.com/file/105144070/6f59ef01/ghazviny01.html

فاطميه - زهرا سلام الله عليها

اما پاسخ به يك شبهه ي ديگر...

حتما اين حديث را شنيده ايد كه:

« من مات بغير إمام مات ميتة جاهليّة »

 مسند أحمد ، ج 4 ، ص 96 ؛ المعجم الكبير للطبرانى ؛ ج 19 ، ص 388 ؛ مجمع الزوائد للهيثمى ، ج 5 ، ص 218 ؛ شرح نهج البلاغه لابن أبي الحديد ، ج‏9 ، ص 155 وى گفته : « وأصحابنا كافّة قائلون بصحّة هذه القضيّة

عدم رضايت صديقه شهيده سلام الله عليها از شيخين، اصل و اساس مشروعيت خلافت آن‌ها را زير سؤال مى‌برد؛ چرا كه ثابت مى‌كند تنها يادگار رسول خدا، برترين بانوى دو عالم،‌ سيده زنان اهل بهشت با خلافت ابوبكر و عمر مخالف و از دست آن‌ها ناراضى و خشمگين بوده است و طبق روايات صحيح السندى كه در صحيح‌ترين كتاب‌هاى اهل سنت آمده است، رضايت فاطمه رضايت رسول خدا و خشم او خشم رسول خدا است.

از اين رو عالمان اهل سنت دست به كار شده و روايتى را جعل كرده‌اند تا ثابت كنند كه شيخين پس از آن كه دختر رسول خدا را به خشم آوردند، در واپسين روزهاى زندگى آن حضرت به عيادت ايشان رفته و از او درخواست رضايت كردند و فاطمه زهرا سلام الله عليها نيز از آن‌ها راضى شد.!


حالا بعضي ها آمده اند و اين شبهه را وارد مي كنند كه:

بر فرض كه قبول كنيم، فاطمه رضي الله عنها در مقطعى از شيخين دلگير شده باشد ؛ ولى اين مطلب نيز ثابت است كه شيخين در آخرين روزهاى حيات فاطمه آمدند و از وى رضايت گرفتند؛

پاسخ مفصل به اين شبهه را در ادامه مطلب بخوانيد.

سلام!!

فردا شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله علیها به روایت ۷۵ روز بعد از رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله می باشد.
این مصیبت جانگداز را خدمت آقا ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت عرض می کنیم و می گوییم: آقا جان!
         مصیبت شهادت مادرتان در جلوی دیدگان شریف شما تجسم می شود و قلب مبارکتان از این غصه رنجور می گردد و اشک غم بر صورتتان جاری می شود و چه اشکی که چشمان همه ی عالم فدای یک قطره اش ...

فاطميه

امروز یک مطلبی از سایت ولی عصر نقل می کنم که شاید اکثریت شما نشنیده باشید و از شنیدن آن یک سوال بزرگ در ذهنتان حل شود...

فاطميه - زهرا سلام الله عليها

مطمئنا به این شبهه برخورد داشته اید:

 چرا با وجود حضرت علي(ع)، فاطمه زهرا (س) پشت در رفت؟

جواب شبهه را حتما(گر مي خواهيد لذت ببريد)در ادامه مطلب بخوانيد.

سلام بر همه ی دوستداران حضرت زینب سلام الله علیها!!
امروز سومین نور از خانه ی امیرالمومنین و فاطمه به سمت آسمان اوج می گیرد ... نور زیبا و چشم نواز حضرت زینب سلام الله علیها!!

پدر و مادرم فدای خاک قدم مادرشان!!

پیامبر صلی الله علیه و آله به فرمان الهي نام اين مولود مبارک را «زينب» گذاشتند و توصيه فرمودند که اين طفل را همواره گرامي بداريد؛ چون او شبيه جده‏اش خديجه کبري(‏عليهاالسلام) است. يعني همانگونه که حضرت خديجه(‏عليهاالسلام) در آغاز بعثت ‏با شجاعت و فداکاري متحمل زحمات زيادي شد تا نهال نورسته اسلام حفظ و بارور شود، حضرت زينب(‏عليهاالسلام) نيز با صبر و ايثار و تحملِ سخت‏ترين فشارها از به خطر افتادن اساس اسلام جلوگيري به عمل مي‏آورند.

يا زينب سلام الله عليها

سلام!

به به عجب هوایی داره مشهد!!

جای شما خالی

باران

بازم خدا را شكر كه اين نعمت را از ما نگرفت.

چه قدر زيباست كه در اين لحظات كه رحمت خدا بر ما نازل مي شود !! يه چيزي يادمون نره!!...

يادمون باشه امام زمان ما در پشت پرده غيبت به سر مي برند. مي دونيم كه هرچي نعمت داريم از صدقه سر امام زمان هست.

راستي يكي از مواضعي كه دعا برآورده مي شود زير باران است.

براي ظهورش دعا كنيم:

اللهم كن لوليك الحجه بن الحسن صلواتك عليه و علي آبائه في هذه الساعه و في كل الساعه وليا و حافظا و قائدا و ناصرا و دليلا و عينا حتي تسكنه ارضك طوعا و تمتعه فيها طويلا.

حضرت معصومه 
سلام!!

پيشاپيش عيد باستاني نوروز را تبريك ميگم!

امّا يه چيزي كه تو فكرش بودم اينه كه:
آخه چرا يك سال ديگه به غيبت امام عصر اضافه بشه ؟؟!!

بياييد همه با هم براي ظهور صاحب الزّمان عليه السّلام دعا كنيم:


********بخوان دعاي   فرج    را                دعا اثر دارد**********
********دعا كبوتر عشق است                 بال و پر دارد*********


ایام نهم ربیع الاول هست و دل ائمه علیهم السّلام شاد به خاطر این مناسبت.

امروز گفتم به جای این که همَش من مطلب بنویسم شما به من کمک کنید. شما هم مطلب بنویسید. و این پست برای  ۳ روز همین جا هست.

لطفا هر مطلب قشنگی دارید در مورد این ایام در قسمت نظرات بنویسید تا من در ست های بعدی برای نمایش بزارم.

یا علی ببینم چه کار می کنید.

یا مهدی ادرکنی

آغاز امامت حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه مبارك باد.

1157278065mahdi_01.jpg

نهم ربیع الاول، نه تنها نخستین روز امامت امام عصر علیه السلام است، بلكه آغاز دوره ای حیاتی و مهم در تاریخ شیعه نیز به شمار می آید. در سال روز نهم ربیع الاول كه یادمان آغاز امامت ولی عصر علیه السلام است، تصمیم گرفتیم در چند سطر كوتاه به رخ دادهایی كه پس از شهادت امام حسن عسكری علیه السلام در سامرا روی داد، اشاره كنیم.

روز جمعه، هشتم ربیع الاول سال 260 هـ.ق، امام حسن عسكری علیه السلام پس از این كه نماز صبح را خواندند، بر اثر زهری كه هشت روز قبل معتمد به ایشان خورانده بود، به شهادت رسید. این حادثه در شرایطی روی داد كه امام یازدهم افزون بر این كه مانند پدران خود زمینه را برای غیبت آماده كرده بود، شب پیش از شهادت شان، دور از چشم مأموران خلیفه، نامه های بسیاری به شهرهای شیعه نشین فرستادند. خبر شهادت امام در سراسر شهر سامرا پیچید و مردم به احترام او عزاداری كردند. به گفته مورخان، در روز شهادت امام، سامرا به صحرای قیامت تبدیل شده بود.

عثمان بن سعید عمری، به نمایندگی از حجت بن الحسن علیه السلام متصدی غسل و كفن و دفن حضرت شد و بر اساس گفته شیخ صدوق، خود امام زمان علیه السلام با كنار زدن عمویش جعفر كه قصد نمازگزاردن داشت، بر بدن پدر بزرگوارش نماز خواند.

حكومت عباسی از مدت ها پیش بر اساس سخن رسول الله صلی الله علیه و آله و امامان معصوم علیهم السلام مبنی بر این كه مهدی فرزند امام حسن عسکری علیه السلام است، امام یازدهم را زیر نظر داشت و مراقب بود تا فرزندی از ایشان نماند، ولی امام یازدهم با پنهان نگه داشتن خبر ولادت فرزندش این نقشه را باطل كرده بود. پس از شهادت امام كم كم خبر فرزندی به نام مهدی علیه السلام پخش شد و تلاش چند باره خلیفه عباسی برای یافتن امام مهدی علیه السلام به نتیجه نرسید.

عثمان بن سعید، نائب اول امام بود و با آغاز غیبت ولی عصر علیه السلام توقیعات حضرت را به شیعیان می رساند. از همین زمان بود كه شیعیان برای نخستین بار طعم غیبت را چشیدند. آغاز غیبت صغرا مصادف با آغاز امامت حضرت مهدی علیه السلام بود تا مردم آرام آرام با مفهوم تلخ و دردناك غیبت آشنا شده، بتوانند تا آن زمان كه به اشتباه خود پی می‌برند و به وظایف خود در برابر امامان آگاه می‌شوند، همچنان دیندار بمانند. در دوران غیبت صغرا چهار نایب خاص، امر وساطت میان امام علیه السلام و شیعیان را به عهده داشته و چنان‌كه خواهیم دید، همه آنها معروف و سرشناس بوده‌اند. آنان احكام دین را از وجود اقدس امام زمان علیه السلام گرفته و در اختیار شیعیان می‌گذاشتند. سؤالات [كتبی و شفاهی] ایشان را به حضور امام زمان علیه السلام برده و سپس پاسخ را به شیعیان می‌رسانیدند و همچنین، وجوه شرعی شیعیان را با وكالتی، كه از امام داشتند، می‌گرفتند [و به حضرت تحویل می‌دادند یا با اجازة ایشان مصرف می‌كردند] آنان جمعی بودند كه امام حسن عسكری علیه السلام در زمان حیات خود عدالتشان را تأیید فرمود و همه را به عنوان امین امام زمان علیه السلام معرفی كرد و بعد از خود، ناظر املاك و متصدی كارهای خویش گردانید، و آنها را با نام و نسب به مردم معرفی نمود.

منبع: http://nazer110.wordpress.com/2008/03/18/imam-zaman/

مسافری از آسمان هفتم

 

نزدیکی‏های ظهر بود . مردهای قبیله دوان دوان از راه می‏رسیدند . بعضی‏ها با اسب، بعضی‏ها با شتر، خیلیها هم با پای پیاده. سرانجام بیشتر آنها پشت کوه سنگی، پای چشمه‏ی کوچکی جمع شدند. آنها برای گوش کردن به صحبت ریش سفید قبیله‏شان - ابوجعفر - به آن‏جا آمده بودند . ابوجعفر به آن‏ها گفته بود که برای گفتن حرف‏های مهمش، بهترین راه این است که پشت کوه سنگی که در نزدیکی‏های بادیه‏شان بود، جمع بشوند . هم جای امنی بود، هم پای ماموران خلیفه به آنجا نمی‏رسید .

وقتی همه آمدند، نوبت ‏به صحبتهای ابوجعفر رسید. او به تازگی از سفرسامراء بازگشته بود. دوستان هم‏قبیله‏ای‏اش چشم به دهان او دوخته بودند. آنها مشتاق بودند که بدانند امام عسکری علیه السلام چه کسی را به عنوان جانشین خود معرفی کرده است. ابوجعفر به همه خوش‏آمد گفت. بعد، دیدارش از سامراء را تعریف کرد.

- ما چهل نفر از شیعیان خاص امام عسکری علیه السلام بودیم که مخفیانه وارد سامرا شدیم و به صورت جداگانه به خانه‏ی ایشان رفتیم. امام عسکری علیه السلام به گرمی از ما پذیرایی کرد . ما هنوز با حیرت منتظر صحبت‏هایش بودیم . هرکس چیزی می‏گفت: سؤالی مهم، دایم در ذهن من بود. مثل همه فکر می‏کردم که راستی امام عسکری که فرزندی ندارد، پس اگر خدای ناکرده برایش اتفاقی بیفتد و یا ماموران حاکم او را به شهادت برسانند، چه کسی امام خواهد بود! بالاخره عثمان بن سعید از میان ما برخاست و پرسید: ای فرزند رسول خدا! می‏خواستم از سوی جمع، سؤالی از شما بپرسم . سؤالی که برای ما خیلی مهم است!

امام عسکری ( علیه السلام) لبخندزنان از جای خود برخاست و نگذاشت، او به حرف خود ادامه بدهد . ما تعجب کردیم، چون حضرت فوری گفت: هیچ‏کس از این‏جا بیرون نرود!

همه در گوش هم پچ پچ کردیم.

- آخر چرا!؟

- چه شده است، امام چه می‏خواهد بگوید؟

- لابد می‏خواهد راز مهمی را برای ما آشکار کند!

آری همین‏طور بود . امام عسکری ( علیه السلام) گفت: آیا می‏خواهید به شما بگویم که برای چه به این‏جا آمده‏اید؟

همگی‏مان گفتیم: آری ای پسر رسول خدا.

گفت: شما چهل نفر آمده‏اید که درباره‏ی جانشین بعد از من سؤال کنید!

همه‏ی ما با حیرت گفتیم: همین‏طور است، ما برای گرفتن پاسخ این سؤال مهم به نزد شما آمده‏ایم.

امام پرده‏ی پشت‏سرخود را کنار زد . همه‏ی ما گردن کشیدیم . دوباره پچ پچ ما بالارفت . ناگهان پسرکی از آن‏جا به نزد امام آمد . کوچک بود و زیبا . چشم‏های جذاب و گونه‏های سفید و لطیف داشت . با آن که سن کمی داشت، اما آرام بود و با وقار.

یکی از میان ما گفت: یعنی او ...

و بقیه گفتند: بگذار خود امام بگوید!

امام عسکری ( علیه السلام) گفت: این کودک بعد از من امام و خلیفه‏ی شماست . از او اطاعت کنید و بعد از من متفرق نشوید که اگر این گونه شد به هلاکت افتید . شما از این پس این کودک را دیگر نخواهید دید، پس در کارهای خود به عثمان بن سعید مراجعه خواهید کرد . از آن‏چه او می‏گوید، اطاعت کنید و سخنش را بشنوید ...

در آن لحظه گویی دهان همه‏ی ما برای حرف زدن باز نمی‏شود . همگی‏مان غرق در سیمای نورانی پسر شده بودیم .

ناگهان پیرمردی پرسید: ای مولای ما، اسم فرزند عزیزتان چیست؟

امام با خوش‏رویی پاسخ داد: اسم او مهدی است. او امام زمان شماست!

همه با خوشحالی برخاستیم و به امام عسکری علیه السلام و مهدی (عج) تبریک گفتیم. مهدی (عج) خیلی زود از اتاق بیرون رفت و ما دیگر او را ندیدیم و سرانجام به همراه عثمان بن سعید که فقیه بزرگی بود، با امام‏عسکری علیه السلام خداحافظی کردیم ...

صحبتهای ابوجعفر به این‏جا که رسید. برخاست و بلند گفت: «اکنون پس از امام عسکری علیه السلام، جانشین او امام مهدی (عج) ست. یادتان باشد، او خلیفه‏ی حقیقی خداوند است . او مسافری است که از آسمان به میان ما آمده!»

مردان قبیله هم‏صدا و خوشحال، اسم مهدی را تکرار کردند. سپس با هم گفتند: «مهدی، امام عزیز ماست!»

ابوجعفر که خوشحال شده بود، به چند غلام جوان اشاره کرد که میوه و شربتی ‏بیاورند. آنها زود دست ‏به کارشدند. ناگهان آواز چند بلبل کوهی که بر شاخه‏ی درخت‏های کنار چشمه نشسته بودند، همه را غرق در شوق کرد .

نوشته‌: مجید ملامحمدی

منبع:http://www.tebyan.net/religion_thoughts/articles/theinfallibles/imamaskari/2009/3/5/87119.html